Inicjatywy studenckie

WebKlinka

WebKlinika to zespół studentów i absolwentów Elektronicznego Przetwarzania Informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim - specjalistów od projektowania i użyteczności stron.

WebKlinika zajmuje się:

  • Badaniem użyteczności - doradza, jak ulepszyć istniejące strony, interfejsy,
  • Projektowaniem stron - projektuje strony skuteczne i przyjazne,
  • Reklamą Google AdWords - tworzy kampanie AdWords i reklamę graficzną.

Link: Webklinika - Badanie użyteczności stron internetowych

EPI·centrum - Koło Naukowe Studentów Elektronicznego Przetwarzania Informacji

Koło Naukowe EPI·centrum zrzesza studentów zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności, a także rozwijaniem zainteresowań.

Tak szeroko określone cele Koła pozwalają na realizację rozmaitych projektów, zarówno naukowych, popularnonaukowych, jak i kulturalnych.

Działalność koła to m.in.:

  • tworzenie stron internetowych,
  • (współ)organizacja konferencji, seminariów i spotkań kulturalnych,
  • prowadzenie projektów badawczych,
  • poznawanie nowych technologii.

Do najważniejszych osiągnięć EPIcentrum należy współorganizacja spotkań "Witajcie w realu" oraz Krakowskiej Konferencji Kognitywistycznej.

Link: Koło Naukowe EPI

Witajcie w realu

Witajcie w realu to zainspirowany szwedzką szkołą Hyper Island studencki projekt edukacyjny, mający na celu poszerzenie wiedzy z zakresu nowych mediów o taką, której nie można zdobyć na studiach. Projekt rozpoczął swoją działalność w maju 2007 roku. Na spotkania zapraszani są przedstawiciele branży interaktywnej - dyrektorzy, menedżerowie, projektanci. Zaproszeni goście dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas wykładu, którego temat sami wybierają.

Link: Witajcie w realu - spotkania o nowych mediach

Krakowska Konferencja Kognitywistyczna

Krakowska Konferencja Kognitywistyczna jest współorganizowana przez kilka kół naukowych (w tym Epicentrum) z różnych uczelni w Krakowie. Skierowana jest przede wszystkim (ale nie wyłącznie) do studentów i młodych naukowców, przedstawicieli różnych dyscyplin, wchodzących w zakres szeroko rozumianych „nauk kognitywnych”: psychologii, filozofii, informatyki, neurobiologii, językoznawstwa, antropologii i innych. Celem konferencji jest nie tylko prezentacja obecnego stanu badań w naukach kognitywnych w Polsce i dyskusja nad ich wynikami, ale także wspieranie integracji tych nauk i konsolidacji środowiska badaczy.

Link: Krakowska Konferencja Kognitywistyczna

Base CRM UXPin
Koło Naukowe EPIcentrum Witajcie w realu
KLK Katedra Lingwistyki Komputerowej
Katedra Lingwistyki Komputerowej
Sekretariat pok. 3.216, III p.
ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 4, 30-348 Kraków
tel. (12) 664 56 67, (12) 664 58 48